Skip to content Skip to footer

Šaltinis: LRT.lt

Šeštadienį 2024 metų Europos dailiojo čiuožimo čempionate paaiškėjo moterų varžybų nugalėtoja. Aukso medaliu Kaune suspindo belgė Loena Hendrickx.

Lietuvos atstovė Aleksandra Golovkina pakartojo savo geriausią rezultatą Senojo žemyno pirmenybėse ir liko 16-a. 

Už šeštadienį atliktą laisvąją programą lietuvė gavo 99,36 balo (geriausias sezono rezultatas siekė 105,56 balo). Iš viso ji surinko 155,16 balo (geriausias sezono rezultatas siekė 158,67 balo). Tai leido užimti 16-ą vietą.

A. Golovkina laisvosios programos metu net kelis kartus krito ant ledo. Už tokias klaidas buvo atimti balai, tačiau tai nesutrukdė lietuvei pavyzdingai pabaigti savo pasirodymo Kaune.

Jai atlikus paskutinį judesį visi žiūrovai pakilo iš savo vietų, iškėlė trispalves į viršų ir garsiai atsidėkojo sportininkei už nepamirštamas akimirkas. Netrukus publikai atsidėkojo ir A. Golovkina.

„Labai daug jaudulio buvo, daug daugiau nei trumpojoje programoje kažkodėl. Buvo labai daug žmonių, visi palaikė, viskas buvo gerai. Bet aš kažkodėl labai drebėjau, buvo per daug jaudulio. Nežinau kodėl. Vis vien esu patenkinta savo čiuožimu, nesu patenkinta dviem paskutiniais šuoliais, bet visą kitą, kaip sau, atlikau pakankamai gerai. Tikrai džiaugiausi, nes, kaip ir sakiau, šiandien man sunkiai sekėsi čiuožti. Tikiuosi, kad žmonėms patiko“, – šiek tiek susigraudinusi po pasirodymo pasakojo Lietuvos čiuožėja.

Tiesa, verta paminėti, kad A. Golovkina sulaukė neįtikėtino žiūrovų palaikymo – jie čiuožėją palaikė itin emocingai, o po jos pasirodymo ant ledo skriejo pliušiniai žaislai. Pati čiuožėja tvirtino, kad šis čempionatas jai galėjo susiklostyti ir žymiai blogiau, o dabar ji jau yra pasidžiaugusi dviem pasirodymais prieš namų publiką. O ir pati A. Golovkina parodė puikų sportinį ryžtą, nes kai krito – stojosi, o kai krito vėl – stojosi vėl, dėjo visas pastangas, kad pasiektų geriausią rezultatą.

„Gal tai ir nėra idealiausias rezultatas, bet aš turėjau savo galvoje daug minčių prieš čempionatą, kaip viskas gali pasibaigti. Žinau, kad galėjo būti taip, kad būčiau nepatekus į finalą. Tai aš negaliu būti nepatenkinta, man tai yra gerai, man svarbiausia yra ši patirtis namuose, tai buvo visiškai kitokios varžybos. Džiaugiuosi, kad turėjau tokį šansą“, – teigė A. Golovkina.

Pati A. Golovkina treniruojasi ir gyvena Jungtinėje Karalystėje ir pabrėžė, kad niekada nepamiršta Lietuvos, o pasirodyti tokią dieną Lietuvoje jai yra labai brangi ir emocijų bangą sukelianti patirtis.

„Man tai daug reiškia, viskas, kas yra susiję su Lietuva, man yra labai svarbu. Šios visos dienos, reikia tai minėti. Aš kadangi negyvenu Lietuvoje, man visas Lietuvos palaikymas yra labai svarbus, stengiuosi niekada nepamiršti Lietuvos. Kai grįžtu, man viskas būna labai arti širdies. Dabar čia, turiu labai daug emocijų, net nerandu žodžių, norisi verkti“, – atvirai pasakojo A. Golovkina.