Skip to content Skip to footer

Šaltinis: LRT.lt

Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje tiesiog kunkuliavo emocijos, be sustojimo garsiai skambėjo Lietuvos vardas ir plazdėjo trispalvės. Viso to priežastis – istorinis Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus bronzinis triumfas Europos dailiojo čiuožimo čempionate.

Paskutinį kartą toks pasiekimas Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje buvo užfiksuotas net prieš 18 metų.

Lietuvos pora dar prieš čempionatą Kaune buvo laikoma viena iš pagrindinių favoričių kovoti dėl medalių. Su didele įtampa ir lūkesčiais susitvarkę atletai galiausiai sirgalių nenuvylė ir šeštadienio vakarą pasiuntė visą Kauno „Žalgirio“ areną į ekstazę.

Vos tik ant ledo didžiajame finale pasirodžiusi A. Reed ir S. Ambrulevičiaus pora akimirksniu kerinčiai pakėlė visus žiūrovus iš savo vietų – lemiamas pasirodymas buvo stebimas atsistojus. Galiausiai už atliktą laisvąją programą Lietuvos pora gavo 122,64 balo ir pagerino asmeninį rekordą net 4 balais.

Tuo metu jų ritminis šokis penktadienį buvo įvertintas 80,73 balo. Iš viso jie surinko 203,37 balo. Tai taip pat naujas Lietuvos poros asmeninis rekordas, Europos čempionate Kaune leidęs iškovoti išsvajotus bronzos medalius.

„Ačiū visiems, kas atėjo, nes buvo fantastika. Atmosfera nuo pat pirmo žingsnio buvo kaip krepšinio rungtynėse, tik aš jaučiausi kaip Sabonis. 7 metai bendro darbo kartu, virš 20 metų čiuožta atskirai. Pagaliau darbas atsipirko“, – po iškovotos bronzos kalbėjo S. Ambrulevičius.

Pirmieji ant ledo pasirodė Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Jų laisvosios programos šokis buvo įvertintas 94,09 balo. Tiesa, lietuviams dar tik pasirodžius ant ledo visa arena tiesiog pašėlo – sirgaliai skandavo Lietuvos vardą, dešimtys vėliavų plazdėjo, o lietuviai šokį atliko su šypsena veide.

Programa buvo išpildyta puikiai, savo pasirodymu buvo patenkinti ir patys atletai. Ritminis lietuvių šokis penktadienį buvo įvertintas 60,76 balo, todėl susumavus rezultatus P. Ramanauskaitė ir D. Kizala savo sąskaitoje šiame čempionate turi 154,85 balo.

Po penktadienio varžybų lietuviai buvo 20-i, bet puikus jų pasirodymas šeštadienį leido pakilti net į 16-ą vietą bendroje įskaitoje.

Aukso medalius šokiuose ant ledo iškovojo Italijos pora Charlene Guignard ir Marco Fabbri. Jų laisvoji programa buvo įvertinta 127,58 balo.

Už ritminį šokį jie buvo gavę 86,80 balo, o tai taip pat buvo geriausias rezultatas Kaune. Iš viso italai surinko 214,38 balo ir neturėjo sau lygių.

Sidabras atiteko Didžiosios Britanijos porai. Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas šeštadienį surinko 125,62 balo, o už ritminį šokį buvo gavę 85,20 balo. Iš viso į Europos vicečempionų sąskaitą Kaune sukapsėjo 210,82 balo.