Skip to content Skip to footer

Šaltinis: LRT.lt

Kaune tęsiasi 2024 metų Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, kurį tiesiogiai transliuoja LRT. Ketvirtadienį ant ledo Kauno „Žalgirio“ arenoje pasirodė ir pirmoji lietuvė Aleksandra Golovkina. 

20-ąjį starto numerį gavusi A. Golovkina Kaune sulaukė didžiulių ovacijų.

Pradžioje su jauduliu kovojusi A. Golovkina puikiai pabaigė pasirodymą ir surinko 55.80 taško, o tai – naujas čiuožėjos karjeros rekordas trumpojoje programoje.

A. Golovkinai šis rezultatas leido užsitikrinti vietą laisvojoje programoje, kurioje sportininkės susirungs dėl medalių.

25-erių čiuožėja pasirodymo pradžioje bandė atlikti dvigubą akselį, tačiau nusileisdama neišlaikė pusiausvyros ir krito ant ledo. Visgi ši klaida sportininkės iš vėžių neišmušė ir ji sėkmingai pabaigė savo šou ant ledo.

Iš 33 sportininkių A. Golovkina trumpojoje programoje užėmė 15-ąją vietą. Į kitą etapą žengė 24-ios.

A. Golovkinai tai yra jau 5-asis Europos čempionatas. Sportininkė neseniai Lenkijoje vykusiose varžybose gerino Lietuvos rekordą.

Geriausiai trumpojoje programoje, kaip ir buvo galima prognozuoti, pasirodė Belgijos čiuožėja Loena Hendrickx, kuri surinko 74.66 balo.

Belgijos čiuožėja praėjusiame Europos čempionate liko antra. Šiame sezone ji spėjo užfiksuoti geriausią asmeninį rezultatą (221,28 taško), o „Grand Prix“ finale iškovojo sidabrą.

Europos čempionės titulą ginanti Sakartvelo atstovė Anastasija Gubanova surinko 68.70 taško ir kol kas rikiuojasi trečioje vietoje.

Antroje vietoje atsidūrė dar viena Belgijos čiuožėja – Nina Pinzarrone, kurios pasirodymas buvo įvertintas 69.70 taško.