+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Rekordas pažymėtas skausmu ir nusivylimu: Lietuvos šokėjai ant ledo Europoje – 13-ti

Lietuvos čiuožimo federacija / Rekordas pažymėtas skausmu ir nusivylimu: Lietuvos šokėjai ant ledo Europoje – 13-ti

Lietuvos šokėjų ant ledo laisvoji programa – netradicinė ir įtraukianti. Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius ne tik su užsienio, bet ir su Lietuvos choreografais ilgai ją tobulino. Prieš laisvąją programą Saulius pajautė kojos skausmus, todėl nerimo lietuvių stovykloje netrūko. Iki pat paskutiniųjų šokio akimirkų atrodė, kad viskas bus nepriekaištinga, bet tuomėt sekė klaida ir čiuožėjų nusivylimas.

Nepaisant apmaudžių klaidų, Lietuvos duetas pasiekė geriausią sezono rezultatą.

Lietuvos atstovai laisvojoje programoje surinko 99,03 balo, o bendroje įskaitoje pelnė 164,11 balo, viršydami ankstesnį savo rekordą raugiau nei 6 balais (158,03). Galutinėje įskaitoje lietuvis su amerikiete užėmė 13-ą vietą.

Iškart po pasirodymo S. Ambrulevičius išvyko į ligoninę. Ten sportininkui bus atliekami išsamesni kojos tyrimai.

Favoritų statusą pateisino prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas. Penkerius metus pasaulį savo ledo šokiais kerintis duetas Minsko arenoje surengė dar vieną neįtikėtiną pasirodymą. Penktą kartą Europos čempionais tapę prancūzai tęsia ir titulų, ir rekordų šturmą: jie pagerino dar du pasaulio rekordus laisvojoje programoje (133,19) ir bendroje įskaitoje (217,98). Dar jokia šokių ant ledo pora Europoje nebuvo iškovojusi penkių aukso medalių iš eilės.

Antri buvo rusai Aleksandra Stepanova ir Ivanas Bukinas (206,41) o treti – italai Charlene Guignard ir Marco Fabbri (199,84).

Moterų tarpe jaunoji Lietuvos čiuožėja Paulina Ramanauskaitė, trumpojoje programoje surinkusi 42,31 taško, liko už Europos dailiojo čiuožimo čempionato finalo ribų užimdama 32-ą vietą.

Netikėtai 2-oje vietoje likusią olimpinę čempionę, rusę Aliną Zagitovą (198,34), aplenkė bei aukso medaliu pasidabino naujoji Europos čempionė, taip pat Rusijos atstovė Sofija Samodurova (213,84). Bronzos medalį pelnė suomė Viveca Lindfors (194,40).

Europos dailiojo čiuožimo  čempionatas Minske sutraukė vieną didžiausių auditorijų pastaraisiais metais. Arenoje apsilankė daugiau nei 70 tūkst. žmonių.

Dailiojo čiuožimo gerbėjų kovo mėnesį lauks pasaulio čempionatas – ypatingas, nes vyks Japonijoje, kur ši sporto šaka yra pati populiariausia!