+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Lietuvaičių triumfas vaikų žaidynėse JAV

Lietuvos čiuožimo federacija / Lietuvaičių triumfas vaikų žaidynėse JAV

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Lake Placid miestelyje įvyko 2019 m. tarptautinės vaikų žiemos žaidynės, kuriose Kauno miesto savivaldybę dailiojo čiuožimo rungtyje atstovavo Kauno žiemos sporto mokyklos ,,Baltų Ainiai“ sportininkės Jogailė Aglinskytė ir Selina Kaneda (treneris Dmitrij Kozlov). Šiose varžybose dalyvavo 450 sportininkų iš 33 pasaulio miestų.
Abi trylikametės Lietuvaitės mūsų šaliai pelnė du medalius – Jogailė Aglinskytė, surinkusi 108,97 taško, iškovojo aukščiausią 1 – ąją vietą, o charizmatiškoji Selina Kaneda pasidabino bronzos medaliu, surinkusi 84,68 taško.

Pažymėtina, jog trylikametė Jogailė Aglinskytė šiose varžybose nepaisaint įtampos, pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą, puikiai atlikdama net 4 trigubus šuolius, iš kurių – 2 kaskados! Taip pat jaunoji čiuožėja nepriekaištingai atliko 2 šuolius su 2,5 apsisukimo!

J.Aglinskytė ir S.Kaneda sužavėjo Olimpinio sporto centro ledo arenoje susirinkusią publiką ir teisėjus. Lietuvos delegacijos narė, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė juokavo, kad fanas Nr.1 buvo legendinis Lietuvos biatlonininkas, pasaulio ir olimpinių žaidynių čempionas Algimantas Šalna, karštai palaikęs mergaites.

Lietuvos delegacijos vadovė Lilija Vanagienė buvo asmeniškai susitikusi su ICG (tarptautinių vaikų žaidynių) prezidentu Torstenu Rochu su prašymu, kad ateinančiose žaidynėse Lietuvą galėtų atstovauti daugiau miestų. Torstenas Rochas patikino, jog ateinančiose vaikų žaidynėse 2022 metais Pjongčiange, Lietuvą galės atstovauti ne tik Kauno, bet ir kitų miestų savivaldybių sportininkai, jei tam pritars savivaldybės.

2019 m. TARPAUTINIŲ VAIKŲ ŽIEMOS ŽAIDYNIŲ PROTOKOLAS

Nuo kairės: Olimpinis čempionas A. Šalna, S. Kaneda, treneris D. Kozlov, J. Aglinskytė, LČF Prezidentė L. Vanagienė

Jogailė Aglinskytė ir Selina Kaneda

J. Aglinskytė – 1 vieta (Lietuva) K. Karon – 2 vieta (Kanada) S. Kaneda – 3 vieta (Lietuva)