+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Svajonė neįgyvendinta: Lietuvos šokėjai ant ledo Europoje liko visiškai greta dešimtuko

Geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Europos čempionate Grace (Austrija) neišsaugojo vietos dešimtuke. Lietuvos duetas prarado tris pozicijas ir galutinėje rikiuotėje užėmė 11-tą vietą.

Po trumposios programos Lietuvai atstovaujantys šokėjai ant ledo pirmą kartą karjeroje įsiveržė į stipriausiųjų dešimtuką. Užėmė aukštą 8-ąją vietą. Jie siekė išsaugoti aukštas pozicijas, bet laisvojoje programoje neišvengė klaidų.

„Energiją švaisčiau taisant klaidas, prieš elementus kurie buvo svarbūs. Gale programos jau buvo paskutiniai spyriai, dar dabar kraujas burnoje jaučiasi. Nežinau, taškai nėra baisūs, bet ant vieno elemento palaidojau daug taškų, – sakė S. Ambrulevičius.

Europos čempionatų senbuvis, praeityje vienetų varžybose dalyvavęs Saulius tvirtina, kad labai svarbu kaskart analizuoti klaidas, bet nepasiduoti nesėkmėms: „Esu labai dėkingas Allison, ji šiandien traukė, o aš energiją švaisčiau“.

A. Reed įsitikinusi, kad šis čempionatas dar labiau sutvirtins ją ir Saulių kaip šokių ant ledo porą.

„Tai komandinis darbas, viskas, ką darome yra komandinis darbas. Tokie dalykai nutinka, kas kartą gauname patirties. Kiekvienas konkursas yra mūsų žingsnis į priekį, reikia iš to mokytis“, – sakė amerikietė.

Lietuvos duetas laisvojoje programoje surinko 101,02 taško.

Susumavus trumposios ir laisvosios programos rezultatus Lietuvos čiuožėjai surinko 174,24 taško.

Dar prieš čempionatą ši pora neslėpė ambicijų pirmą kartą karjeroje prasimušti į geriausiųjų dešimtuką. Ši svajonė atidedama ateičiai.

„Varžybų metu būna jėgų antplūdis, visada norisi išspausti maksimumą, bet užpuola daug adrenalino, reikia mokėti jį valdyti, ypatingai vedant partnerę.

Kai pradedi mėtyti ritmą, taisyti klaidas, tai yra dvigubas darbas, energijos švaistymas. Vėliau prasidėjo ne tas ritmas. Programa vėliau dar neblogai tempėsi, bet gale buvo dar viena klaidelė ir po to prasidėjo „ant tuščio bako“. Yra kur dirbti ir iš ko mokytis“, – sakė lietuvis.

Paskutinį kartą Lietuvos atstovai pirmajame Europos čempionato dešimtuke buvo 2014 m. Tada 9-ą vietą užėmė Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias.

Lietuvio ir amerikietės duetui šis Europos čempionatas – antrasis karjeroje. Praėjusiais metais šokėjai ant ledo Minske (Baltarusija) užėmė 13 vietą.

Kova dėl aukso pateikė siurprizą. Ritminę programą laimėję prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas neiškovojo šešto iš eilės nugalėtojų titulo. Šią neįtikėtiną prancūzų seriją nutraukė rusai. Europos čempionais pirmą kartą karjeroje tapo Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas.

Pirmąją ir antrąją vietas teskyrė 0,14  balo.

Trečioji vieta atiteko dar vienam rusų duetui Aleksandrai Stepanovai ir Ivanui Bukinui

 

 

Dalintis

No Comments

Skelbti komentarą