+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Pasaulio žiemos universitetų žaidynės prasideda!

Sausio 12 -22 dienomis Leik Pleside (JAV) vyks pasaulio žiemos universitetų žaidynės (Universiada). Tai yra didžiausias sporto renginys po žiemos olimpinių žaidynių. Laukiama daugiau kaip 2000 atletų. Lietuvą šiose žaidynėse atstovauja keturi atletai. Lietuvos čiuožimo federacija džiaugiasi ir didžiuojasi, kad net trys delegacijos nariai yra dailiojo čiuožimo atstovai: Lietuvos čempionė Aleksandra Golovkina bei šokių ant ledo vicečempionai Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Šiems sportininkams šios žaidynės bus kaip tramplynas prieš Europos dailiojo čiuožimo čempionatą, kuriame jie kartu su Lietuvos čempionais Allison Reed ir Sauliumi Anbrulevičiumi atstovaus Lietuvą.

Dailiojo čiuožimo moterų rungtyje dalyvaus 35 dalyvės, vyrų – 32 ir šokių ant ledo – 13 duetų. Mūsų sportininkai sėkmingai atvyko į Leik Pleisidą ir jau treniruojasi nuostabiuose ledo rūmuose, kuriuose 1923 ir 1980 m. vyko žiemos olimpinės žaidynės. Jie su nekantrumu laukia savo pirmųjų žaidynių atidarymo, kuris vyks sausio 12 dieną 19 val. (JAV laiku), o jau sausio 13 dieną pirmieji startuos šokėjai ant ledo atlikdami ritminį šokį. Sausio 14d. dieną moterys atliks trumpąją programą, o šokėjai laisvąjį šokį. Sausio 15 d. 24 moterys patekusios į finalą turės teisę atlikti laisvąją programą. Labai tikimės ir linkime Aleksandrai Golovkinai patekti tarp jų.

Garsioji Leik Pleisido ledo arena buvo sėkminga Lietuvos čiuožėjoms, kur 2019 m. vyko tarptautinės vaikų žiemos žaidynės. Jose Jogailė Aglinskytė laimėjo aukso medalį, o Selina Kaneda bronzos medalį. Pažymėtina, kad 1993 m. Zakopanėje (Lenkija) vykusioje žiemos Universiadoje startavę Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas iškovojo sidabro medalius. Linkime tokios sėkmės ir mūsų čiuožėjams dalyvaujantiems šiose žaidynėse.

Džiugu, kad į šias žaidynes buvo pakviestos teisėjauti ir dvi tarptautinės kategorijos teisėjos iš Lietuvos: Laima Krauzienė ir Živilė Mockuvienė.

 

Dalintis

No Comments

Skelbti komentarą