+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Lietuvos atstovių pasirodymai tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose Nebelhorn Trophy bei pasaulio jaunimo Grand Prix etape

Šį savaitgalį įvyko tarptautinės dailiojo čiuožimo varžybos Nebelhorn Trophy Oberstdorfe (Vokietija), kuriose dailiojo čiuožimo atstovai iš viso pasaulio varžėsi dėl likusių kelialapių į 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes. Šiose kvalifikacinėse varžybose taip pat dalyvavo ir 2019 m. Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionė Aleksandra Golovkina (treniruojama David Richardson), kuri, po rimtos traumos ir beveik dviejų metų pertraukos, dalyvavo varžybose. Nors trumposios programos metu čiuožėjai nepavyko atlikti trigubo šuolio bei krito po dvigubo akselio, bet susitvarkiusi su emocijomis A. Golovkina sėkmingai tęsė pasirodymą. Puikus dviejų šuolių kaskado (3T+2T) atlikimas, aukščiausiu ketvirtu lygiu įvertinti suktukai, nuostabiai perteikta muzika leido čiuožėjai aplenkti 10 sportininkių ir užimti 27 vietą. Sudėtinga laisvoji programa neleido Aleksandrai Golovkinai atsipalaiduoti, visos programos metu buvo juntamas atsargumas atliekant šuolių elementus. Galutinėje įskaitoje surinkusi 125,33 taškus ji užėmė 28 vietą. Kelialapius į Pekino žiemos olimpines žaidynes iškovojo šios sportininkės: JAV atstovė Alysa Liu, Lenkijos atstovė Jekaterina Kurakova, baltarusė Viktorija Safonova, šveicarė Alexia Paganini, ukrainietė Anastasija Šabotova ir australė Kailani Craine.

Šiose kvalifikacinėse atrankos į olimpines žiemos žaidynes varžybose Nebelhorn Trophy ruošėsi dalyvauti ir 2020 m. Lietuvos jaunimo čempionė Jogailė Aglinskytė, turinti geriausią techninį praėjusio sezono rezultatą iš visų Lietuvos dailiojo čiuožimo sportininkių ir jau nuo šio sezono galinti startuoti suaugusiųjų grupėje. Tačiau liepos mėnesį, mokomosios treniruočių stovyklos metu, ji patyrė rimtą traumą ir savo treniruotes tęs tik po mėnesio.

Taip pat šį savaitgalį Liublianoje (Slovėnija) vyko pasaulio jaunimo Grand Prix dailiojo čiuožimo etapas, kuriame varžėsi ir Lietuvos atstovė, 14-metė Daria Afinogenova (trenerė Valentina Chebotaryova). Šiai jaunai sportininkei tai buvo pirmosios tokio lygio varžybos, kuriose ji pasirodė puikiai. D. Afinogenovos charizmatiška trumpoji programa, atlikti visi programoje numatyti šuoliai, gan aukšti techniniai įvertinimai leido sportininkei po trumposios programos rikiuotis arti pirmojo 10-tuko, surinkusi 47,79 taškus užėmė 12 vietą iš 31 čiuožėjos. Laisvojoje programoje pasitaikė šiek tiek smulkių klaidų, ji buvo 13 ir bendroje įskaitoje surinkusi 135,15 taškus taip pat užėmė 13 vietą. Varžybų nugalėtoja tapo Rusijos atstovė Adeliia Petrosian, antrą vietą užėmė taip pat Rusijos atstovė Sofia Samodelkina, trečios vietos prizininkė amerikietė Lindsay Thorngren.

Dalintis

No Comments

Skelbti komentarą