+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Lietuvos atstovė Aleksandra Golovkina 2022 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionato finale!

Taline (Estija) šiuo metu vyksta 2022 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame dalyvauja  165 sportininkai įvykdę Europos čempionato kvalifikacinius normatyvus. Šiandien savo trumpąsias programas atliko 36 moterys, o tarp jų ir Lietuvos atstovė, Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Aleksandra Golovkina. Mūsų čiuožėjai pirmoji diena buvo sėkminga, kadangi ji pateko į finalą tarp 24 stipriausių Europos dailiojo čiuožimo atstovių, užimdama 24 vietą iš 36 dalyvių.

Tai jau 4-tasis Europos dailiojo čiuožimo čempionatas šiai sportininkei. 2015 m. Europos čempionate, iš pirmo karto A. Golovkina pateko į finalą ir bendroje įskaitoje surinkusi 131,47 taškus užėmė 19 vietą. Sekančiais metais čiuožėja pakylėjo dar keliais laipteliais aukštyn. Bendroje, 2016 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionato, įskaitoje surinkdama 139,83 taškus ji užėmė 16 vietą. Visgi po šio čempionato patyrus rimtą traumą, Aleksandrai Golovkinai teko atsisveikinti su tarptautine arena ir tik po ketverių metų pertraukos ji vėl sugrįžo varžytis dailiojo čiuožimo varžybose. Deja, 2020 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionate sportininkė nepateko į finalą ir užėmė 26 vietą. Atsinaujinusi traumą vėl neleido šiai ryžtingai ir sunkiai dirbančiai čiuožėjai dalyvauti tarptautinėse varžybose. Po intensyvios reabilitacijos A. Golovkinos pirmasis startas, po ilgesnės nei metų pertraukos, 2021 m. rugsėjo 20-25 d. vykusios kvalifikacinės dailiojo čiuožimo varžybos „Nebelhorn Trophy“, kur buvo galima iškovoti paskutinius kelialapius į 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes. Visgi mūsų atstovei nepavyko patekti tarp 6 stipriausių pasaulio dailiojo čiuožimo atstovių.

Anglijoje baigusi studijas ir šiuo metu gyvenanti Aleksandra Golovkina treniruojasi pas David Richardson ir  džiaugiasi atradusi dailųjį čiuožimą iš naujo. Ši sportininkė nuo pat mažumės buvo itin atsidavusi dailiąjam čiuožimui. Kiekvieną dieną, kartu su pirmuoju treneriu Dmitrij Kozlov, važinėdavo iš Vilniaus į Kauną treniruotis Kauno ledo arenoje. Smagu, kad net ir po rimtų traumų ši sportininkė išliko tokia pat motyvuota ir besistengianti pasiekti kuo geresnių rezultatų.

Pažymėtina, kad A. Golovkinos laisvąja programa galėsime grožėtis š.m. sausio 15 d.  13:35 val.

Dalintis

No Comments

Skelbti komentarą