+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Jogailė Aglinskytė dailiojo čiuožimo varžybose Liublijanoje pelnė aukso medalį!

Šį savaitgalį vykusiose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) kalendorinėse dailiojo čiuožimo varžybose ,,Dragon Trophy 2020, kurios vyko Slovėnijos sostinėje Liublijanoje, pirmąją vietą iškovojo bei aukso medaliu jaunimo merginų grupėje (iki 19 m.) pasidabino talentingoji keturiolikmetė Jogailė Aglinskytė!
Abiejose programose ši lietuvaitė iššoko švarias dviejų šuolių su trigubais apsisukimais kombinacijas, kas įrodo, jog ši sportininkė šiuo metu demonstruoja aukščiausio lygio pasiruošimą artėjančiam 2020 m. pasaulio jaunimo (iki 19 m.) čempionatui, kuris vyks Taline (Estija) kovo mėnesį.
Trumpojoje programoje J. Aglinskytė užėmė 2-ą vietą, surinkusi 52,65 taško (30,99 tšk. už techniką) bei per 1,79 taško atsilikusi nuo šveicarės Anais Coraducci, tačiau pagal taškus už techniką Lietuvos atstovė buvo pirmoje vietoje.
Laisvojoje programoje ši jaunoji čiuožėja pasirodė neįtikėtinai gerai – surinkusi 103,64 taško (55,90 tšk. už techniką) Jogailė šioje programoje užėmė 1-ąja vietą, kas jai leido bendroje įskaitoje su 156,29 taško pakilti į aukščiausią poziciją bei pirmą kartą pasidabinti aukso medaliu jaunimo grupėje!
Pažymėtina, jog abiejose programose J. Aglinskytė ne tik pagerino savo visos karjeros rezultatus, tačiau ir surinko kvalifikacinius pasaulio suaugusių dailiojo čiuožimo čempionato taškus!
Žinoma, ši sportininkė šiais metais dar negali dalyvauti suaugusių varžybose dėl savo jauno amžiaus, tačiau ir toliau demonstruodama tokią sportinę formą, Jogailė 2021/2022 m. sezone gali užsitikrinti galimybę atstovauti Lietuvą Europos bei pasaulio suaugusių dailiojo čiuožimo čempionatuose, o gal ir XXIV žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine (Kinija)!
Antrą vietą užėmė aukščiau minėta šveicarė Anais Coraducci, surinkusi 149,12 taško, trečiąją – italė Carlotta Maria Gardini (147,09 tšk.).

Suaugusių moterų grupėje Lietuvą  atstovavo Elžbieta Kropa, kuri trumpojoje programoje jau antrose varžybose iš eilės pagerino savo karjeros rezultatą – surinko 51,54 taško bei užėmė 6-ąją vietą. Laisvojoje programoje Elžbietai sekėsi  prasčiau – bendroje įskaitoje ji užėmė 11-ą vietą.

Abiejų šių Kauno žiemos sporto mokyklos ,,Baltų Ainiai“ auklėtinių treneris yra Dmitrijus Kozlovas.