+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

Dailiojo čiuožimo parodomosios programos Vilniuje

Šiandien Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje įvyko pirmasis renginys skirtas populiarinti dailiojo čiuožimo sportą Lietuvoje bei artėjančioms XXIV-sioms žiemos olimpinėms žaidynėms Pekine. Lietuvos čiuožimo federacijos atstovai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius, 2021 m. pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate užimdami 15-tą vietą bei aplenkdami daugiau nei pusę porų, pirmieji iš visų žiemos sporto šakų atstovų, iškovojo kelialapius šokių ant ledo rungtyje į Pekino žiemos olimpines žaidynes. Tai jau 7-sios žiemos olimpinės žaidynės, po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, kuriose dalyvaus Lietuvos čiuožimo federacijos atstovai.

Legendiniai šokėjai ant ledo Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas ne tik iškovojo bronzos medalius Europos bei pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatuose, bet net 3-jose žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojo prizines vietas: 1998 m. Nagano mieste (Japonija)- 8 vt., 2002 m. Solt Leik Sityje (JAV) -5 vt., 2006 m. Turine (Italija) užėmė 7 vietą (olimpinėse žaidynėse 1-8 vt. užėmę sportininkai yra prizininkai). 2002 m. iškovota 5-ta vieta ir šiandien yra aukščiausias pasiekimas iš visų žiemos sporto šakų atstovų per visą Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį.

Šioje parodomojoje programoje pamatėme ne tik stipriausius Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovus, bet ir jaunuosius čiuožėjus, kurie ateityje galbūt iškovos kelialapius į būsimas žiemos olimpines žaidynes.

Renginio, kurį organizavo Vilniaus „ Akropolis“ bei Lietuvos čiuožimo federacija, tikslas – pritraukti kuo daugiau naujų, talentingų, dailiojo čiuožimo perliukų, suteikti motyvacijos tėveliams atvesti savo vaikus, o ypatingai berniukus, į dailiojo čiuožimo grupes ir taip nenutrūkstamai auginti dailiojo čiuožimo ateitį.

Šis projektas tęsis iki pat vasario mėnesio – XXIV Pekino žiemos olimpinių žaidynių pabaigos.

Pasirodymai planuojami du kartus per mėnesį, sekmadieniais 12:15-13:00.

Dalintis

No Comments

Skelbti komentarą