+370 694 11300

Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas

Top

ČIUOŽĖJA JOGAILĖ AGLINKYTĖ EUROPOS JAUNIMO OLIMPINIAME FESTIVALYJE (EYOF) PIRMAJAME DEŠIMTUKE!

Šiuo metu Vuokatti mieste, Suomijoje vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje baigėsi dailiojo čiuožimo rungtis. Merginų grupėje (iki 18-likos metų) varžėsi 31 sportininkė, o Lietuvą atstovavo perspektyvioji Kauno sporto mokyklos Startas auklėtinė, šešiolikmetė Jogailė Aglinskytė (tr. Dmitrijus Kozlovas). Nors ši sportininkė šiame dailiojo čiuožimo sezone debiutavo suaugusiųjų kategorijoje, tačiau jos amžius dar jai leidžia varžytis ir jaunimo grupėje. Ši čiuožėja po puikiai atliktos trumposios programos užėmė 8-tą vietą ir pateko į stipriausiųjų 10-tuką. Nors J.Aglinskytės starto numeris buvo labai nepalankus (ji startavo pirma), tačiau ši sportininkė ilgą laiką laikėsi antroje vietoje, o pagal programos komponentus trumpojoje programoje ji užėmė net 4 vietą. Tango ritmu atliktoje laisvojoje programoje dėl nenusisekusių kelių šuolių bendroje įskaitoje surinkusi 131,71 taškus Jogailė Aglinskytė smuktelėjo į 9-tą vietą, tik per 0,17 šimtųjų atsilikdama nuo 8-tą vietą užėmusios sportininkės. Nugalėtoja tapo prancūzijos atstovė Lorine Schild, antrą vietą iškovojo čiuožėja iš Suomijos – Olivia Lisko, trečia – šveicarė Sarina Joos.

Verta paminėti, kad J. Aglinskytė  2021 m. liepos mėnesį buvo patyrusi labai sunkų kairės kojos kaulo lūžį. Visgi ji stebėtinai greitai sugrįžo į formą ir jau 2022 m. kovo mėnesį startavo pirmose sezono varžybose, o su kiekvienu startu tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose ji vis gerino savo rezultatus. Ši vieta pirmajame dešimtuke kol kas yra pats aukščiausias rezultatas tarp visų 15 Lietuvos delegacijos sportininkų dalyvaujančių Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.